Zayıflatan Ender Saraç Diyetleri

1
105
okunma

Kadınlar ve erkekleri etkilemeyi başaran Ender SARAÇ, beslenme üzerinde çok fazla araştırma yapması ve kilolardan kurtulmak için çok fazla alternatif sunması nedeniyle insanların güvenini kazanmıştır. Kişilerin diyet sonucunda kilo verebilmesinin en önemli nedeni; Ender SARAÇ’ın, problemin temeline inmesidir. Kilo alımının asıl nedeninin, metabolizma hızı yavaş olmasını savunan SARAÇ, diyetlerinde beslenme listelerini oluştururken; metabolizmayı hızlandıran besinlerden tercih ederek, vücut yapısına uygun egzersizlerle, diyetlerini destekliyor.

Ender Saraç Diyetleri ve Ortak Noktaları

Ender SARAÇ, farklı özelliklere sahip diyet programları hazırlamasına rağmen, diyetlerindeki ortak nokta; vücut metabolizma hızını arttırmaktır. Pek çok besin kullanılarak, farklı karışımlar elde ediliyor.

Ender SARAÇ diyetlerinin ortak noktaları ise; spor, düzenli beslenme ve diyet listesine ağlı kalmak ve olmazsa olmaz bitki çaylarıdır. Genellikle diyetler kısa süreli olup, üç ana ve 5 ara öğünden oluşan diyetlerdir. Bunların dışında Ender SARAÇ’ın diyet önerileri:

 • Sabah erken kalkıp, ev içerisinde hızlı olarak koşturma ile nabzı hızlandırmak ve eğer zor kendinize geliyorsanız; yeşil çay veya Türk kahvesi takviyesi ile kendinize gelerek, güne enerjik başlamanız desteklenmelidir.
 • Hayvansal proteinler ile karbonhidratları karıştırmamalıdır. Karbonhidratlar; patates, pirinç , beyaz un,… gibi gıdalar olup tüketimine dikkat edilmesi gerekir.
 • Egzersiz kilo verilmesi vücut şeklinin daha çok bozulmasına neden olur.
 • Tatlı krizlerini önlemek için günlük 1 tatlı kaşığı tüketilebilir. Uzun süre aç kalmak ve sonra yemek yemek, yenilen yemeği direk yağa dönüştürmektedir. Bu yüzden diyetlerde çok fazla öğün söz konusudur.
 • Selülit için, peeling uygulaması yapabilirsiniz. Bunun için banyo sırasında kese yapmak en kolay yoldur.
 • Diyet sırasında mutlaka kendinizi motive etmelisiniz. İnancınızı kaybetmeden, kilolu halinizin size verdiği dezavantajları düşünerek, hırslanmanıza yardımcı olunuz.

1 YORUM

 1. Ender Saraç hocama hep güvenmişimdir, 5 kilo vermemde yardımcı oldu. Biraz benimde kaçamaklarım oldu tabii ama daha sonrasında affetirdim kendimi.
  Sizlere tavsiyem tüm yemeklerden azar azar yiyin. Aşırıya kesinlikle kaçmayın.
  Ender Saraç da adı üzerinde bu işin ustası 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz