Zayıflamak İçin Egzersizin Süresi Ne Kadar Olmalı?

0
68
okunma
Egzersiz süresi nasıl olmalı?

Günümüz sorunlarından biri aşırı yağlanma ve fazla kilolardır. Son yıllarda erkek ya da bayanlar vücut yapılarına dikkat ederek, gerek beslenme gerekse de sporuna fazlası ile önem göstermektedir. Sadece kilo problemleri için değil aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için spora önem vermek gerekiyor. Peki, spora başlamadan önce yapılan egzersizlerin önemi nedir ve bu egzersizlerin bir süresi var mıdır? Spora başlamadan önce yapılan spor hareketlerinin ve egzersizin mutlaka belli bir düzen için de yapılması gerekir.

Egzersiz Süresi Ne Olmalı?

Spor yapmanın parametrelerine dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar herkesin hafta da en az 3 kez spor yapması gerektiği tavsiyelerinde bulunuyor. Düzenli olarak yapılmayan spor zaman için de vücudumuzda yağlanmalara neden olacaktır. Spor yaparken egzersiz sürelerini günde 30 dakika ile sınırlı tutmak yeterli olacaktır. Egzersiz için ayrılan sürenin 15 dakika ile 30 dakika arasında olması çok önemlidir.

Egzersiz Süresi İçin De Nelere Dikkat Edilmeli

Eğer kas gruplarının zorlanacağı vücut geliştirme gibi sporlar yapıyorsanız, bu sürenin daha da uzatılması mümkün. Günümüzde spor öncesi yapılan egzersiz hareketlerinin ne kadar önemli olduğu bilim insanları tarafından kanıtlanmaktadır. Son yıllarda bu konuda birçok bilgi paylaşımı gerek yazılı basında gerekse de görsel basında sıklıkla dile getiriliyor. Sizde spor öncesinde yapacağınız egzersiz sürelerini hafif spor öncesi için 15 dakika tutabilirsiniz. Ancak ağır sporlar için bu sürenin en az 30 dakika olması vücut kaslarının sağlığı için oldukça önemlidir.

Vücudumuzun birçok kasını bu süre içinde çalıştırmamız gerekir. Bunun  için gerek kol kasları olsun, gerekse de bel ve ayak kasları olsun her bölgenin ayrı ayrı çalıştırılması için egzersiz yapılması gerekir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz