Zayıflama Hapı ile Hızlı Zayıflama

0
639
okunma

Kişilerin fazla kilolarından kurtulmak adına yaptıkları birçok yöntem çoğu zaman ideal kiloya ulaşmakta yeterli olmamaktadır.  Bu gibi durumlarda destek amaçlı olarak doktor kontrolünde kullanılması gerekmekte olan zayıflama hapları ön plana çıkmaktadır. Piyasada birçok farklı marka ismi ile yer almakta olan zayıflama haplarının yalnızca eczanelerden satın alınması önerilmektedir. Aksi takdirde zayıflama hapı adı altında başka kurumlarca satılmakta olan ilaçlar sağlığı tehdir edici özelliklerde olabilmektedir. Zayıflama konusunda oldukça kısa bir zamanda başarılı bir etki göstermekte olan bu haplar, direk kişinin iştahının azalmasına olanak sağlamaktadır. Ancak bu haplar kendi başlarına zayıflamak adına yeterli bir ölçüt değillerdir. Bu hapların kullanımının yanı sıra egzersiz yapmak, düzenli beslenme gibi konulara da zayıflamak adına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Etkili Zayıflama İlaçları

Doktor tavsiyesi ile kullanabilmekte olan zayıflama ilaçları reçete ile satılmaktadır. Bu ilaçların verilebilmesi adına kişinin çeşitli testlerden ve kontrollerden gemesi gerekmektedir. Her bünyede farklı bir etki bırakmakta olan bu ilaçlar genellikle obezite yolunda ilerlemekte olan kişiler için kullanılmaktadır. BelviQ , Qsymia Contrave, Fentermin, Reductil, Adipex, Suprenza zayıflama ilaçları arasında en sık kullanılmakta olan ilaçlardır. BelviQ ilacının en etki edici özelliği olarak bilinmekte olan iştah kesilmesine olanak tanıması, zayıflama ilacı olarak kullanılmasına yol açmaktadır. Yan etkileri arasında bulunmakta olan Baş ağrısı, Baş dönmesi, yorgunluk hissi vermesi, gibi şikayetler görüldüğünde hemen doktora başvurulması gerekmektedir.

Contrave

Oldukça etkili olan bir zayıflama ilacı olarak bilinmektedir. Etkileri arasında sigaradan tiksindirme, mevsimsel yorgunluklar ve depresyon giderme gibi özellikler yer almaktadır. Sağlık bakanlığı tarafından onay almış bir ilaç olarak Eczanelerde yerini almaktadır. En fazla görülmekte olan yan etkileri arasında tansiyonu arttırması, kalp çarpıntısı, kusma gibi eylemler görülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz