Zayıflama Çayları Gerçekten Etkili Mi?

0
72
okunma

Zayıflamak ve hoş bir görünüme sahip olmak isteyen bireylerin çoğunun başarısız oldukları istatistiksel verilerle kanıtlanmış bir gerçektir. Öyle ki diyet uygulamaya başlayan bireylerin % 53’ ü bir hafta olmadan uygulamaya başladığı diyeti terk ederek eski yaşantısına dönüyor. Bu ve bunun gibi istatistiksel verileri çoğaltmak ve kilo vermenin zorluğunu göstermek mümkündür. Kilo vermek kimi zaman oldukça zorlayıcı bir faaliyet alanı olsa da elbette başarılması imkansız bir durum değildir.

Son dönemde en çok tercih edilen ve bir hayli başarılı tedavi süreçleri yöneten metotların başında bitkisel zayıflama gelir. Bitkisel zayıflamanın özünü çeşitli karışımlarla elde edilen ya da kimi zaman herhangi bir işleme tabi tutulmadan doğrudan tüketilebilen doğal besin grupları oluşturur.

Zayıflamada Bitkisel Çağ

Herhangi bir işleme tabi tutulmayan yani doğrudan tüketilebilen besin gruplarının başında kimyon gelir. Öğünlerde tüketilen porsiyonlara bir çay kaşığı kimyon eklenmesinin yağ yakımı faaliyetlerini 3 katına çıkarttığı kliniksel araştırmalar neticesinde kanıtlanmış bir gerçektir. Kimyonun bir diğer faydası ise; boşaltım sistemini harekete geçirmesi ve bağırsak temizliğine yardımcı olmasıdır.

Kokusuyla çevreye bir miktar rahatsızlık veriyor olsa da sarımsak yağ yakımı konusunda deyim yerindeyse üstün yeteneklere sahip bir besin maddesidir. Metabolizma faaliyetlerini hızlandıran ve fazla kiloların vücuttan uzaklaştırılmasını sağlamasının yanında sarımsak, vücut direncini yükseltici bir etkiye de sahiptir.

Son olarak zayıflatıcı etkiye sahip besin grubunun amiral gemisi olarak nitelendirebileceğimiz kakule bitkisinde bahsetmek gerekir. Türkiye sınırları içerisinde yetişmeyen bu nedenle de bir hayli maliyetli olan kakule, yaklaşık bir bardak suyun kaynatılması ve içerisinde bir kaşık kakule tohumlarının atılması ile zayıflama etkisi yapan bir karışım haline getirilebilir. Kakule, midedeki sindirim faaliyetlerini kuvvetlendirerek ve vücut ısısını arttırarak zayıflamaya yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz