Üzüm Diyeti Faydası, Tarihçesi Ve Kullanımı

0
48
okunma
Üzüm diyeti
Üzüm diyeti

Günlük Enerji Kaynağımız Üzüm’ün Tarihçesi

Ülkemizin bazı bölgelerinden arkeolojik kazılardan çıkarılan tarihi eserlerde üzümle ilgili kabartmaların yer alması, o bölgelerde bağcılık kültürünün yaygın olduğunu gösteren en önemli göstergelerdir. Gerçekten ülkemizde belirli bölgede yapılan kazılarda bağcılıkla ilgili tarih öncesi devirlere ait önemli eserler bulunmuştur. Anadolu uygarlıklarında bağ ile şarap halkın geçiminde, ticarette önemli bir rol oynamıştır. Üzüm,toprak ve iklim istekleri yönünden çok seçici değildir.Yıllık olması ve kolay şekilde çoğalma yöntemi gibi etkenlerinin etkisi ile Dünyadaki en yaygın bitkilerinden biri üzümdür.

Üzümün Faydaları

Üzümün çeşitleri vardır. Yaş üzüm,kuru üzüm, siyah üzüm ve beyaz üzüm olarak sınıflandırılabilir. Karbonhidrat yönünden oldukça zengin bir meyvedir. İçerisindeki bileşimler sayesinde vücudumuza enerji anlamında etkisi vardır.Üzüm B1, B2 vitaminleri ve çeşitli mineral maddeler içerdiğinden iyi bir besin, faydalı bir ilaçtır. Üzüm içerisinde bol miktarda demir,fosfor,magnezyum ve potasyum gibi mineraller barındırır. Tıpta belirli etkileri tespit edilmiş bir üründür. Mesela; böbrek ve karaciğer hastalıklarında yararları,vücuttaki tuz eksikliği,bedensel gelişmeye sağladığı yararlardır. Üzümü çeşitli yerlerde kullanabiliriz. Üzüm pekmezi, üzüm hoşafı üzüm sirkesi, üzüm suyu gibi kullanabileceğimiz alanlar vardır. Özellikler kara üzümün diğer üzümlerden farkı kan yapıcı özelliği olmasıdır. Vucuttaki fazla yağı yakmada birebir faydası vardır. Kara üzümün kabukları ve çekirdekleri yenildiğinde metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda üzüm, kansere karşı bitkisel bir koruma olarak düşünülür.Üzüm beyin gelişiminde, Alzheimer başlangıcında,bağırsakları çalıştırmada ve cilt sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Üzüm yiyerek zayıflayın
Üzüm yiyerek zayıflayın

Kullanımı:

Günde 3 kez kahvaltıdan 1 saat sonra ve akşam yemeğinden 1 saat önce 3 veya 4 tane kara üzüm çekirdeğini dövün ve tüketin. 10 ila 15 gün süresince uyguladığınız bu kürü ihtiyaç duydukça 10 gün ara vererek uygulayabilirsiniz.

Malzemeler:

  • 1.gün yarım kilo üzüm
  • 2.gün 750gr. Üzüm
  • 3.gün 1 kilo üzüm

Gün boyu 2 saat arayla acıkma durumumuza göre tüketiyoruz. Sürekli uygulamak yanlış olur. 3 gün uyguladıktan sonra 1 haftalık dikkatli beslenmek iyi gelecektir ve etkisini göreceksiniz. Sağlıkla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz