Şok Diyet Önerileri

0
61
okunma
sok diyeti

Diyet herkesin başladığı fakat zafere çok az kişinin ulaşabildiği zorlu bir yolculuktur. Bu nedenle diyet yaparken hem aç kalmamak hem de zayıflamak büyük önem taşıyor. Dünya genelinde ortak bir yanılgı söz konusudur. Çoğu insan aç kalarak kilo vermeyi başaracağını düşünse de bu pratikte vücut dengenizi bozarak hem güne mutsuz başlamanıza hem de gün içinde halsiz ve bitkin olmanıza neden olacaktır. Her diyet muhakkak spor ile güçlendirilmelidir. Zira spor ile desteklenmeyen diyetlerde kilo verilse dahi vücutta deri sarkmaları gerçekleşecek ve istenilen kiloya inilse dahi istenilen görünüme spor ya da ameliyat yapılmadan kavuşulamayacaktır.

Çok Faydalı Olacak Diyet ve Spor Aynı Anda Devam Etmeli

Etkili spor yöntemi arayanların ilk başvurduğu nokta aç kalarak ya da öğün atlayarak ilerlemek olsa da öğün atlamak yerine öğün sıklaştırmak daha büyük katkı sağlıyor. Bu nedenle oldukça etkili diyet tarifini düzenli olarak uyguladığımızda yağlardan kısa sürede kurtulmak mümkün.

  • Sabah yatağınızdan kalktığınız an içeceğiniz bir bardak su soğuk ya da ılık fark etmeksizin eğer bir limon ile desteklenirse olağan üstü bir başlangıç yapmış olacaksınız.
  • Ardından küçük bir kahvaltı örneğin küçük bir küp peynir 4 ila 5 adet zeytin ve bir yumurta kahvaltı için yeterli olacaktır.
  • Saat 10 ila 11 arasında bir avuç kuru yemiş atıştırmak öğlen yemeğine acıkmadan geçiş yapmanızı sağlarken öğlen yemeğinde de biraz kırmızı et ve bir kase çorba sizi bir sonraki öğüne kadar taşıyacaktır.
  • Saat 15:00 ile 16:00 arasında bir meyve atıştırmanız ise günü tamamlamanız için yeterli olacaktır.
  • Akşam yemeğinde balık tercih etmek ve bir miktar meyve ile desteklemek gece boyu tok kalmanıza yardım ederken ilerleyen saatlerde yine bir avuç kuruyemiş yemeniz de sakınca bulunmamaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz