Simit Diyeti Nasıl Yapılır?

0
87
okunma
Simit diyeti zayıflatır mı?
Simit diyeti zayıflatır mı?

Son zamanlarda sıkça duyulan ve uygulanan simit diyeti kısa sürede birkaç kilo fazlalığı ola kişiler için kilo vermeye yardımcı olmaktadır. Simitin besin değerinin yüksek olması kişinin uzun süre tok kalmasına da yardımcı olmaktadır.

Simit Diyeti Nedir?

Simit diyeti kısa sürede fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için kolay yapılan bir diyettir. Simidin doyurucu etkisi kişinin gün boyunca enerjisini de sağlayarak kilo vermesine yardımcı olur.

Simit diyeti tek tip beslenme olduğu için 7 gün boyunca uygulanan bir diyettir. 7 gün sonunda ara verilen bu diyet ayda sadece en fazla 2 kez uygulanabilen bir diyet türüdür. Simit diyetinde tüketilen simidin doyurucu etkisi sayesinde listede yer alan diyet menü daha kolay uygulanabilen özelliktedir. Evde ya da iş yerinde rahatlıkla uygulanabilen bu diyetin aşırı kilolu kişiler tarafından uzun vadede yapılmaması önerilir.

Simit diyeti ile zayıflayın
Simit diyeti ile zayıflayın

Simit Diyeti Tarifi

Simit diyeti 1 hafta boyunca uygulanarak kilo vermeniz yardımcı olması daha doyurucu diyet yapmanıza da olanak sağlar. Normal ekmek tüketimi fazla olan kişilerde daha kolay uygulanabilmektedir.

Her sabah kahvaltısı yarım simit ve çay ile yapılmaktadır. Çay yerine kahve tercih edilebilmektedir. öğlen ve akşam menüleri daha doyurucu olması için simit yanında ek olarak tüketilen gıdalar yer alır.

Simit diyetinde sadece akşam menülerinde simit tüketimi olmamalıdır. Akşam menülerinde genel olarak köfte, salata, sebze yemeği, tavuk eti ya da kırmızı et tercih edilebilmektedir. Akşam menülerinde simidin olmaması midenin daha rahat çalışmasını sağlar.

Öğlen menülerinde ise mutlaka 1 adet simit yer almalıdır. Bunun yanında salata, yoğurt, ayran yada domates gibi yiyecekler tercih edilmelidir. Gün içerisinde bol miktarda su tüketimi olmalıdır. Kişinin isteğine göre simit yanında hafif ve yağsız gıdalar tercih edilmelidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz