Sağlıklı Olarak Hızlı Zayıflama

0
62
okunma

Sağlıklı ve hızlı kilo verme, herkesin en büyük hayalidir. Bazı püf noktalarına dikkat edilerek, hem sağlıklı hem de hızlı kilo vermek mümkün olabilmektedir. Öncelikle hareketi hayatınızdan çıkarmamalısınız. Bulduğunuz her fırsatta mutlaka, hareket etmeli; yürüyüşü hayatınızdan eksik etmemelisiniz.

Sağlıklı ve düzenli beslenme ile kalıcı, sağlıklı şekilde kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı Hızlı Zayıflama Önerileri

Sağlıklı ve hızlı zayıflamak için sadece diyet yapılması yetersiz kalabilmektedir. Diyetle birlikte egzersiz yapılmalı, uyku düzenine dikkat edilmelidir. Yetişkinlerin günlük 7 saat uyuması gerekmektedir.

Sabah uyanıldığında aç karnına ılık limonlu su içilmesi, metabolizmayı hızlandıracaktır. Aynı zamanda gün içerisinde en az 2 litre su içilmesi gerekir. İçilen suyun az karbonat kullanımı ile PH değeri arttırılabilir.

Üç tehlikeli beyazdan mutlaka uzak durulması gerekir. Un, şeker ve tuz tüketimi mümkün olduğunca azaltılmalıdır. Şeker kullanılması gereken durumlarda esmer şeker kullanılmalıdır.

  • Yemek için yağ kullanılırken, tereyağı ve zeytin yağ tercih edilmelidir.
  • Yemekler yenilirken bol bol çiğnenmeli ve mümkün olduğu kadar öğünler 15-20 dakika sürmelidir. Bu tokluk hissine neden olacağı için az yemenizi sağlayacaktır.
  • Hazır besinleri tüketmemelisiniz. Kızartma ve yağlı gıdaları öğünlerinizde tüketmeyiniz.
  • Ekmeği sadece sabah kahvaltılarında maksimum 3 dilim olarak tüketmelisiniz. Ekmek tercih ederken tahıllı ve tam buğday ekmek olmasına özen göstermelisiniz.
  • Öğünlerde mutlaka 1 kase yoğurt ve salata olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Stresten uzak durulması gerekir. Stres, fazla yeme hissine neden olacaktır.
  • Uzun süre aç kalmamak için, mutlaka ara öğünler düzenleyiniz. Meyve ve fındık, badem, ceviz,… gibi çerezleri ara öğün olarak tüketebilirsiniz.
  • Sabahları kahvaltı yapmayı asla ihmal etmeyiniz. Kahvaltı yapılmaması vücudun fonksiyonlarını hızlı şekilde yapabilmesi için gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz