Lahana Diyeti İle Zayıflayanlar (Ender Saraç)

0
107
okunma

Günümüzde insan sağlığı için en büyük riskler olan obezite, gittikçe yaygınlaşmaktadır. Bir çok hastalığın nedeni de olan obezitenin tedavi edilmesi gerekmektedir. Kilo ile mücadele etmenin en etkin yolu, doğru beslenmedir. Bunun için başlangıç olarak ilk yapılması gereken, fazla kilolardan kurtulmaktır.

Zayıflamak sabır gerektirir ve insanlar bu konuda hızlı kilo vermek için diyet arayışındadır. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

Lahana Diyeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Lahana diyeti, kısa sürelerle yapılan ve henüz bir yan etkisi kanıtlanmayan masum bir diyettir. Lahananın antioksidan etkisinde dolayı, diyet konusunda oldukça faydalı olduğu düşünülmektedir.

Lahana diyeti en fazla 7 gün uygulanabilir ve 15 günlük aradan sonra, tekrar uygulanabilir bir özelliğe sahiptir. Tek tip beslenmenin sağlıksız olduğu düşünülmek birlikte, günümüzde uygulanabilecek en sağlıklı diyet şekli ‘’Lahana Diyeti’’dir. Protein alımı söz konusu olmadığından, sağlıksız olabileceği düşünülse de 7 gün bir süre ile protein alınması yeterli miktarda söz konusudur.

Lahana Diyeti Günlük Program

Lahana diyeti, lahana çorbası diyeti olarak da bilinir. Burada amaç, vücuda ciddi miktarda antioksidan alımı ile metabolizmanın harekete geçmesini sağlamaktır. Lahana çorbası, antioksidanlar sayesinde vücudu harekete geçiren maddelerin salgılanmasına yardımcı olarak;  yağ hücrelerinin hızlı olarak yanmasını sağlar. Bu kadar hızlı yağ yakılmasına sebep olan başka bir diyet türü de yoktur.

Lahana diyetinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, çok fazla su tüketmektir ve hareketli olmak ihmal edilmemelidir.

7 Günlük Lahana Diyeti Programı

  1. Gün: Muz hariç, istenildiği kadar meyve ve lahana çorbası
  2. Gün: Baklagiller hariç, istenildiği kadar sebze ve lahana çorbası
  3. Gün: İstenildiği kadar sebze ve meyve, lahana çorbası
  4. Gün: 5 tane muz, 4 bardak az yağlı ya da yağsız süt, lahana çorbası
  5. Gün: Tavuk, balık, … gibi beyaz et az miktarda, sınırsız domates ve lahana çorbası
  6. Gün: Kırmızı et ve lahana çorbası
  7. Gün: Esmer pirinç, istenildiği kadar sebze, meyve suyu ve lahana çorbası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz