Kilo Vermek İçin Evde Yapılan Egzersizler

0
97
okunma
Zayıflama egzersizleri

Evde egzersiz yaparak zayıflamak çok kolay. Sizlere vereceğimiz zayıflama hareketleri ile 2 günde bir spor yaparak çok rahat bir şekilde ayda 2 kilo verebilirsiniz. Burada önemli olan nokta sürekliliktir. Zayıflama egzersizlerini 1 hafta yapıp 1 hafta yapmazsanız hiç bir anlamı kalmaz. Spor aletleri kullanarak bu egzersizleri yapabilirsiniz ancak biz size en kolay ve ev koşullarında yapılacak şekilde anlatacağız.

Kilo verme esnasında bizim için en önemli kısım göbek eritme ve basen eritmedir. Bu yüzden dolayı spor hareketlerinin çoğunda bu bölgelere öncelik verdik. Egzersizlerin yanı sıra kilo vermek için sağlıklı beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Squat hareketi nasıl yapılır?

Çömelme (Squat) Hareketi

Squat hareketi kalça sıkılaştırdığı gibi tüm vücudunuza da etki eder. Bacak kasları sertleşir ve kalın ortadan gider. Bu hareketi ilk yapışta zorlanabilirsiniz bu yüzden sırtınızı bir yere dayayıp denemenizi tavsiye ederiz. Squat hareketi nasıl yapılır diyecek olursak ayaklarımızı kalça hizasında açıp, elleri ileri uzatıp dizleri kırarak çömelip tekrar ayağa kalkıyoruz. Çömelme ve kalkma süreleri ortalama 1.5 – 2 saniye sürmelidir.

Mekik hareketi nasıl yapılır?

Mekik (Crunch) Hareketi

Mekik hareketi sayesinde karın kaslarımız çalışır ve sağlam bir beslenme ile göbek eriterek fit bir görünüm sergileyebiliriz. Sırtınızın acımayacağı bir zemene sırtüstü uzandıktan sonra ellerinizi kafanızın arkasına koyup ileri doğru kalkmaya çalışın. Zorlanıyorsanız çok hafif destek sağlayabilirsiniz.

Nasıl şınav çekilir?

Şınav (Push up) Hareketi

Şınav hareketi vücudumuzun üst kısımlarına %100 etki eder. Güçlenmemizi ve daha diri olmamızı sağlar. Kilo vermede en etkili hareketlerden birisi şınav hareketidir. Bu hareketi zorlanmadan yapmak için ayaklarımızı dizimizin üstüne koyup dirseklerimizi kırarak şınav çekmeyi denemeliyiz. Bu şekilde bir süre alıştıktan sonra normal şınav çekmeye devam edebiliriz.

Köprü hareketi nasıl yapılır?

Kalça Kaldırma Hareketi

Kalça kaldırma hareketi esnasında nefes alıp verme çok önemlidir. Kalçanıza ve bacaklarınıza büyük bir etkide bulunur. Bacaklarınızı 90 derece kırıp, bacaklarınızdan güç alarak yukarı doğru kalkın. Bu esnada yanmalar hissederseniz hareketi doğru yapıyorsunuz demektir.

Superman hareketi nasıl yapılır?

Süpermen (Suparman) Hareketi

Süpermen hareketi ile baldırlarınız gerilecek ve daha fazla sıkılaşacaktır. Ayrıca vücut genel olarak hareket ettiği için yağ yakıcı bir harekettir. Yüzüstü uzandıktan sonra kollarınızı ve ayaklarınızı aynı anda yukarı kaldırıp indirin, nefes alıp verme çok önemlidir. Başlangıçta esneme süresini az tutabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere evde kilo vermek için en iyi egzersizleri listeledik, resimlerle hareketleri doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz