Karnitin nedir? Nasıl kullanılır?

0
66
okunma
Karnitin nedir?

Karnitin Nedir?

Karnitin özellikle spor salonlarına giden bireyler tarafından sıklıkla kullanılan bir zayıflama ürünüdür. Karnitin ülkemizde pek çok marka altında satılmaktadır. Bahsi geçen markalardan en popülerleri Hard Line ve Bigjoy’dur. Karnitin mutlaka spor ile desteklenmesi gereken bir üründür. Karnitin içeriğinde amonyum katyon bulunduğundan dolayı herkesin kullanması tavisye edilmez. Sindirim sistemi rahatsızlıkları bulunanlar doktor kontrolünde kullanmalıdır.

Karnitin Nasıl Kullanılır?

Karnitin, spor yapmadan hemen önce ve gün boyunca aralıklarla 2 – 4 tablet arası kadar kullanılabilir. Karnitin spor yaparken size enerji verir ve yağ yakımınızı inanılmaz derecede hızlandırır. Normal bir birey yarım saat spor ile 400 kalori yakıyor ise karnitin ile bu rakam 1000 – 1200 kalori civarına kadar çıkabilmektedir. Karnitin içeriği doğal değildir, bu anlamda karnitin kullanmadan önce doktorunuza danışarak içeriğini anlatıp size yan etki gösterip göstermeyeceğini sormalısınız.

Karnitin Ne Kadar Zayıflatır?

Karnitin bir destek ürünü sayılmaktadır. Egzersiz yapmadan yalnızca karnitin kullanarak zayıflamak mümkün olabilir ancak çok sınırlıdır. Karnitin ile normal verebileceğiniz kalorinin 2 – 3 katına çıkabilirsiniz. Karnitinin vermimli kullanılabilmesi için bireyin mutlaka spor yapması gerekmektedir. Spor ile birlikte karnitin ürünü gerçek performansını ortaya koyar. Karnitin, kişinin daha uzun süre spor yapabilmesi için de gerekli enerjiyi vermektedir. Karnitin kullananların şikayetleri arasında kalp çarpıntısı bulunmaktadır, bu anlamda kalp problemi olan bireylerinde kullanmadan önce doktora danışmaları gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz