Her sabah metabolizmanızı hızlandırmanın 6 basit yolu

0
49
okunma

Her sabah metabolizmanızı hızlandırmanın 6 basit yolu ile kilo verme… Fazla kilolarınızdan kurtulmak için aşırı olarak egzersiz yapmanızı önleyecek bazı yol ve yöntemler vardır. Her gün düzenli olarak sabahları uyandığınızda egzersiz yapmanız sizin gününüzü yorgun geçirmenizi ve gününüzden az verim almanıza sebep olur. Sizler için hazırladığımız metabolizmanızı hızlandırmanıza yarayacak bazı basit yollar ile hem ağır egzersizlere maruz kalmayacaksınız, hem gün içinde kalori yakacaksınız ve hem de bu sayede istenmeyen kilolardan kurtulma şansına sahip olacaksınız. İşte sizler için derlediğimiz bu etkili ve basit yollar.

1- GÜNE EGZERSİZ İLE BAŞLAYIN

Metabolizma hızlandırma yöntemleri ağır egzersizler yerine sabahları hafif egzersizleri tercih edin. Gün içinde metabolizmayı hızlı tutmanın şartı hafif sabah egzersizidir. Metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacak bu yöntem aynı zamanda kalori yakmanıza da yardımcı olacaktır. Eğer uykulu ve pasif bir sabah yaşıyorsanız şekerli ve enerji yönünden zengin atıştırmalıklar ile dinçlik kazanmalısınız ve bu şekilde sabah egzersizlerini hem hafif hem de düzenli olarak yapmalısınız.

 2- ARA EGZERSİZLER EKLEYİN

Metabolizmanızı hızlandırmak için gün içerisinde belirlediğiniz bir kaç hareketi ve egzersizi yapmanız yararlı olacaktır. Bu şekilde hem daha az yorulacaksınız hem de hızlı metabolizmanız sayesinde çok daha fazla kalori yakacaksınız. Aynı zamanda bu şekilde kendinizi daha az yorgun hissedeceksiniz ve daha verimli bir gün geçirmek kaçınılmaz hale gelecektir.

 3-HER SABAH BİR ELMA TÜKETİN

Birçok faydası bulunan elma aynı zamanda metabolizmayı hızlandırmanıza da yardımcı olacaktır. Güne başlamadan her gün bir elma tüketmeniz gün boyu metabolizmanızı hızlı tutar ve kilo alımını ve önler ve kalori yakımını hem kolaylaştırır hem de kalori yakımını artırır. Bunun yanı sıra elma her sabah size daha çok enerji verir ve yorgun hissetmenizi de önler.

 4- BOL SU İÇİN

Vücutta ki toksinlerden kurtulmak, böbrekleri temizlemek ve metabolizmayı hızlandırmak için sabahları bol su için. Aşırıya kaçmadan su tüketimi çok önemli olup, metabolizmanızı hızlı tutmak için ise kaçınılmaz yollardan bir tanesidir. Ayrıca gün boyu da düzenli aralıklar ile su içmeyi de ihmal etmemelisiniz.

 5- YEŞİL ÇAY VE YA MEYVE SUYU TÜKETİN

Sabahları metabolizmanın hızlanması açısından ve kendinizi dinç hissetmeniz açısından meyve suyu ya da yeşil çay içmek ideal bir yoldur. Egzersiz sonrası tüketmeniz metabolizmanızı hızlandırır ve kalori yakmanızı kolay hale getirir. Harika ve dinç olarak güne başlamanızı da sağlayacak olan bu yol, sağlıklı yaşamın da temel taşlarındandır. Deneyin ve metabolizmanızın hızlandığını görün.

 6- KASLARINIZI ÇALIŞTIRIN

Her sabah uyandığınızda derin derin nefes aldıktan sonra kısa bir kas çalışması ( açma-germe)  çok daha faydalı olacaktır metabolizmanız açısından. Omuzlarınız, kollarınız, bacaklarınız ve diğer bütün eklemlerinize ufak ısınma hareketleri ile sabahları canlılık kazandırmak verimli bir ve aktif bir gün için kaçınılmazdır. Bu sayede hem metabolizma hızlanıp hem de kalori yakımı hızlandırma gerçekleşir.

Sizler için hazırladığımız bu ipuçları metabolizmanızı hızlandırma ve kilolardan kurtulma konusunda sizlere büyük ölçüde yarımcı olacaktır. Bu yolları deneyin ve kilolarınızdan kurtulun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz