Evde Zayıflamak İçin Egzersiz Önerileri Nelerdir?

0
202
okunma
evde spor

Hayatın en önemli kısımlarından birisi de spor yapmayı alışkanlık haline getirmiş olmaktır. Spor yapmak, hareketli bir yaşam tarzına sahip olmak her zaman önemlidir. Fit bir vücuda sahip olmak, fazla kilolardan kurtulmak, güçlü bir yapıya ve kemiklere sahip olmak için her zaman spor yapmayı alışkanlık haline getirmek gerekir. Sporun yalnızca kilolara değil aynı zamanda cilde ve kan akışına dahi etkisi vardır. Bu nedenle sizler de zayıflamak istediğinizde ve buna kesin karar verdiğinizde bir diyete başlamak ve onu takip edememek yerine mutlaka egzersiz yapmaya başlamalısınız. Özellikle de ev rahatlığında yapabileceğiniz egzersizler ile sağlıklı bir şekilde kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Evde Nasıl Hareketler Yapılabilir?

  • Evde eğer spor yapmanıza destek olacak olan bir takım aletler ve malzemeler yoksa evde bulunan ev aletleri ile de rahatlıkla egzersiz yapabilirsiniz.
  • Evde karın çalışmak ve karın yağlarınızı eritmek için sabah saatlerinde mekik çekebilirsiniz.
  • Mekik sayılarınızı her gün en az 5 adet arttırabilirsiniz. Her gün artan mekik hareketleri sayesinde karın bölgenizde ve bel bölgenizde bulunan yağlarda azalma olduğunun farkına varabileceksiniz.
  • Aynı zamanda çalışan karın kaslarınız da sıkılaşmaya başlar ve böylece çok daha sıkı bir karın bölgesine sahip olabilirsiniz.
  • Basen bölgelerinde oluşan yağlardan kurtulmak içinse bir uzun ve esnek çorap yardımıyla bacak çekme ve sıkıştırma hareketleri yapabilirsiniz.

Egzersiz Saatlerine Özen Gösterin!

Evde egzersiz yaparken çok fazla yemek yememeye, bol miktarda su içmeye ve egzersiz hareketlerini sabah saatlerinde yapmaya özen göstermeniz gerekir. Sıvı gıdalar tüketmeye özen göstermelisiniz. Sağa ve sola kıvrılma egzersizleri, kas çalışma egzersizleri ve aynı zamanda şınav egzersizleriyle de bölgesel ve genel olarak kilo vermeye başlayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz