En İyi Akupunktur Yapanlar

0
71
okunma
akupunktur

Başta kadınlar olmak üzere hemen hemen bütün bireyler fit kalmak ve sıkı bir vücuda sahip olmak hayalindedir. Bu hayal içerisinde olan bireylerin bir kısmı hayallerini sıkı çalışma ve azim sonucu gerçekleştirirken, bir kısmı için de zayıflamak ve fit bir vücuda sahip olmak hayal olarak kalmaya devam etmiştir.

Akupunkturun bireylerin kilo problemini aşmasına yaptığı katkılara geçmeden önce yöntem hakkında genel bilgiler vermek konunun anlaşılırlığı açısından faydalı olacaktır.

Akupunktur Gerçekleri ve İşleyişi

En basit ifadeyle akupunktur; genellikle cerrahi müdahaleleri takiben kullanılan ve birçok hastalığın tedavisine olumlu yönde katkı sağlayan doğal bir yöntemdir. Ortaya çıkışı yaklaşık 2500 yıl öncesine dayanan akupunktur, çeşitli tekniklerle deride anatomik yerlerin uyarılması işlemlerini içerir. Deriye yapılan bu uyarılma işlemi esnasında ince ve sağlam mekanik iğneler kullanılır.

Yöntemin temel işleyişini akupunktur noktalarının uyarılması sonucunda beyindeki sinirsel aktivitelerin harekete geçmesi oluşturur. Toplumsal yaşantı içerisine bakıldığında hemen her gün bilerek yahut bilmeyerek bireyler akupunktur noktalarını uyarır ve bunun neticesinde bir rahatla hissi yaşar.

Zayıflamada Akupunktur Etkisi

Kullanım yelpazesi oldukça geniş olan akupunktur, zayıflama faaliyetlerini noktasında bireyin beyinsel fonksiyonlarının düzenlenmesinde rol oynar. İstatistiksel veriler, zayıflamayı tetikleyen akupunktur noktalarının genellikle kulak arkasında topladığını tespit etmiştir. Uzman kişilerce tespit edilen bölgelere uygulanan akupunktur neticesinde bireyde görülen ve zayıflamayı tetikleyen başlıca etkiler şu şekilde sıralanabilir:

– Zamanla artan iştahsızlık hissi.

– Boşaltım sisteminin yani metabolizmanın hareketlenmesi.

– Kandaki şeker miktarının ani değişimlerinin önlenmesi ve kandaki mutluluk hormon miktarının arttırılması.

Bu noktada akupunkturun meydana getirdiği kandaki şeker miktarının düzenlenmesi etkisine parantez açmak gerekir. Şeker miktarında meydana gelen ani değişimler bireyde açlık hissi yarattığından zamansız öğün oluşumuna sebebiyet verir. Akupunktur yöntemi bu durumu ortadan kaldırarak bireyin öğünlerini düzenlemesini, dolayısıyla kademeli bir şekilde zayıflamasına katkı sağlar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz