En Etkili Zayıflama Kürleri

0
105
okunma

İnce ve fit bir vücuda sahip olmak hemen herkes tarafından özlenen ve beklenen bir durumdur. Zayıflamak ve fiziksel manada dikkat çekici bir görünüme sahip olmak isteyen bireylerin tercih edebileceği birçok farklı metot mevcuttur. Fakat bu metotların içinde diğerleriyle kıyaslandığında en zahmetsizi ve kısa bir zaman aralığında çözüm vereni; zayıflama kürleri metodudur.

Kilo Vermede Etkili Tarifler

Deyim yerindeyse bireye oturduğu yerden kilo verdiren kürleri şu şekilde sıralamak ve detaylandırmak mümkündür:

–  Ihlamur ve Kuşburnu Kürü: Aylık periyotlar bazında bakıldığında kullanan bireylere üç ile yedi kilo verdirdiği yapılan incelemeler neticesinde saptanan ıhlamur ve kuşburnu karışımında kullanılacak olan malzemeler : 10 gram(yaklaşık 2 tutam) ıhlamur, 10- 12 adet kuşburnu ve 5 gram altın otudur. Karışımın hazırlanmasında ilk adım olarak 3 bardak miktarında su kaynatılır. Daha sonra kaynatılan suyun içerisinde önceden temin edilen ıhlamur, kuşburnu ve altın otu atılarak bir süre karıştırılmaya devam edilir. Karışım bir miktar soğuduktan sonra süzülerek esas karışım yani zayıflamayı kolaylaştıran kür elde edilir. Elde edilen kürün gün içerisinde iki kez kullanılması aylık bazda belirtilen kiloların verilmesini kesin olarak sağlayacaktır.

– Mate ve Isırgan Yaprağı Kürü: 4’ er çay kaşığı mate yaprağı ve yeşil çay, 2’ şer çay kaşığı kekik ve ısırgan otu ile hazırlanan bu kürün hazırlanmasında atılacak ilk adım 1 litre suyun kaynatılmasıdır. Suyun kaynaması tamamlandıktan sonra hazırlanan tüm malzemeler kaynayan suyun içerisine koyulur ve karışım haline getirilir. Bu noktada kürün üç ya da dört bardaktan fazla tüketilmemesi gerektiğini hatırlatmak gerekir.

– Limon Suyu ve Pul Biber Kürü: Zayıflatıcı etkisi oldukça yüksek ve hazırlanışı bir hayli kolay olan bu kür, 1’ er çay kaşığı limon suyu ve pul biberin 3 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırılması neticesinde oluşur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; yoğurdun yarım yağlı ve doğal olmasıdır. Tarif etkisini tam manasıyla göstermesi için haftada 2 kez uygulanması gerekir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz