En Etkili Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

0
133
okunma

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Fazla kilolarından rahatsız olan herkes, daha fit bir görünüme sahip olmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak ister. Aslında fazla kilolardan ve yağlı bölgelerden bir an önce kurtulmak hiç de zor değildir. Bölgesel zayıflama yöntemleri, bu noktada çoğu insanın denedikten sonra amacına rahat bir şekilde ulaştığı çağımızın önemli zayıflama metodudur. Bölgesel zayıflama yöntemlerini sabırlı ve kararlı bir şekilde uygulayarak vücudunuzun orantılı bir şekilde yağ yakmasını sağlayabilir, böylece dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemleri uygulayarak yalnızca yağ yakmakla kalmayıp, kaslarınızın çalışmasını da sağlayabilirsiniz. Pekala bölgesel zayıflama yöntemleri nelerdir ve nasıl uygulanır?

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Hareketleri

Bölgesel zayıflama yöntemleri hareketleri çok kolay bir şekilde evinizde uygulanabilir egzersizlerden oluşur. Üstelik gün içinde kendinize göre hazırlamış olduğunuz setleri düzenli ve doğru bir şekilde yaparsanız çok kısa bir zamanda kendinizdeki değişiklikleri de görebilirsiniz.

İlk olarak bel inceltme hareketlerinden başlayabilirsiniz. Herkesin bildiği gibi bel ve göbek bölgeleri yağlanmaya oldukça müsait alanlardır. Göbek ve bel bölgenizi eritmek için günlük 15 ya da 20 dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Bir adet oklava kullanarak işe başlamanız mümkün. Oklavayı ense hizanıza alıp iki elinizle tutunuz. Ayakta durarak sağa ve sola dönmeniz bel bölgenizdeki yağlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Bir diğer bölgesel zayıflama yöntemi ise basen ve kalça bölgelerindeki fazla yağlanmaları ortadan kaldırmanız içindir. Halınızın üzerine bir yastık yerleştirin ve sırt üstü konumda uzanın. Yastık bel bölgenizdeki boşluğu doldurmalıdır. Sırasıyla sağ ve sol bacağınızı karnınıza doğru çekip bırakın. Bu sayede bacaklarınız sıkılaşacak ve basen bölgeniz küçülecektir.

Bir başka yapmanız gereken hareket ise barfiks çekme hareketidir. Barfiks hareketi özellikle karın,sırt ve kol bölgelerini çalıştırır. Omuz bölgesinde ortaya çıkan sarkma düşüklükleri engelleyerek, bu bölgeleri zayıflatmak isteyenler için uygun bir harekettir. Bu hareketi yapmak için ilk etapta çelik bir profili yüksek bir yere monte edip, kollarınızla asılarak vücudunuzu barfiks profiline doğru çekip aşağı doğru bırakarak bu hareketi gerçekleştirebilirsiniz. Barfiks hareketiyle kısa bir zamanda kol ve karın bölgenizdeki fazla yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Evde bölgesel zayıflama yöntemleri arasından bir diğer önemli hareket  ise plank hareketidir. Göbek bölgenizdeki istenmeyen fazla yağlanmaları yok etmek, bu bölgelerde zayıflama sağlamak ve kaslı bir yapıya kavuşmasını sağlamak için tercih edilen bir yöntemdir. Bu hareketi yapmaya başlarken şınav çeker gibi yere uzanıp, dirseklerinizi kollarınıza dik olacak şekilde yön vererek yere uzanın. Bu hareketi uygularken yalnızca kolunuzun ön kısmı ve ayak parmaklarınızın ucunu yere değdirmeniz yeterlidir. Vücudunuzu sıkı ve dik bir şekilde bu pozisyonda en az 30 saniyeden başlayarak bu şekilde bekleyin. Setlerinize devam ettikçe ve bu harekete alıştıkça süreyi uzatmalısınız.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri ve Beslenme

Egzersizle bölgesel zayıflama yöntemleri elbette ki yalnızca yeterli olmayabilir. Bölgesel zayıflama yöntemlerinde bu önemli iki hareketi yaparken bir yandan da sağlıklı bir diyete başlamanız önemlidir. İstediğiniz sonucu daha çabuk elde etmeniz için gerekli olan ve size en uygun diyete karar verdikten sonra çok geçmeden dilediğiniz ölçülere sahip olabilirsiniz. Unutmadan, bunun yanında gün içinde en az 1 saat yürüyüş yapmak ve günde en az 10 su bardağı su tüketmek de tüm bu yaptığınız emekleri destekleyecektir.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz