Diyet Bandı zayıflatıyor mu?

0
55
okunma
Diyet bandı

Diyet bandı, pek çok eczacı tarafından spor yapamayan ancak fazla kilolarından şikayetçi olan bireylere önerilmektedir. Diyet bandı fiyatı ortalama 150 TL olup içerisinde 28 adet bulunmaktadır ve en ünlü diyet bandı üreticisi marka Biorel’dir.

Diyet Bandı Kullanımı

Diyet bandı, göbek bölgesi üzerine yapıştırılarak uygulanır. Diyet bandını yapıştırmadan önce bölgeyi hafif nemli bir bez ile iyice temizlemeniz gerekir. Bir adet diyet bandı, şeffaf kısmında yer alan kağıt çıkartılarak göbeğe yapıştırılır. Bant 12 saat süre ile bölgede kalmalı ve ıslanmamalıdır. 12 saatlik süremiz dolduktan sonra ilk bandı çıkartın ve atın sonrasında diğer bandı yine aynı işlemleri uygulayarak yapıştırın. Aşırı kilolu kişilerin 3 ay kadar kullanması uygundur. 3 ay sonrasındaki kullanımlar için doktorunuza danışmalısınız.

Diyet Bandı Zayıflatıyor Mu?

Diyet bandı bünyeye göre ortalama ayda 7 kilo verdiren bir üründür. Etkisi sizlerin açlık hissini yok etmek üzerine kuruludur. Bu hissiyat ortadan kalktığında hiç beslenmemek doğru değil ve sağlıklı beslenmeye devam etmek gerekmektedir. Gerekli vitaminler alınmazsa zayıflamanıza rağmen grip gibi zayıf bünyeye kolayca bulaşan hastalıklara yakalanabilirsiniz. Bu anlamda C vitamini takviyesi oldukça önemli olup, portakal, mandalina, greyfurt gibi meyveleri diyet bandı ile beraber kullanmanız önerilir.

Yan Etkileri Var Mı?

Ürünü emziren anneler, hamile kadınlar ile adet döneminde olanların kullanması önerilmez. Deri hastalıkları yaşayan kişiler için de uygun olmayabileceği söylenmektedir. Deri hastalığınız var ise kullanmadan önce mutlaka bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz