Basen Eriten Diyet Listesi

0
58
okunma

Kadınların en çok şikayetçi olduğu bölge, basenlerindeki fazlalıklardır. Yanlış beslenme ve hareketsizlik, bölgesel yağlanmalara neden olmaktadır. Basen eritmek için, karbonhidratlardan uzak durulması gerekir. Basen eriten yiyeceklerden tüketilmesi, egzersizlerle desteklendiğinde hızlı bir kilo kaybı söz konusu olacaktır.

Basen Bölgesindeki Yağları Eritmek İçin Neler Yapılabilir?

Basen bölgesindeki yağları eritmek için, bolca su tüketilmesi gerekmektedir. Bu süreçte sıvı tüketirken, gazlı içeceklerden ve alkolden uzak durulması gerekmektedir. Tuz tüketimi kesinlikle olmamalıdır.

  • Her gün mutlaka yürüyüş yapılmalıdır.
  • Şekerli, unlu ve tuzlu yiyecekler tüketilmemelidir. Bu vücutta ödeme ve yağlanmaya sebep olur.
  • Kahvaltıda, bağırsakların düzenli çalışabilmesi adına yağsız süt eşliğinde müsli tüketilmesi gerekmektedir.
  • Günde bir kase yoğurt yemek, özellikle akşam yemeklerinden sonra metabolizmayı hızlandırarak, basen eritmeye katkı sağlıyor. Yoğurdu yerken içine yarım limon suyu ve bir çay kaşığı pul biber katılması, yağları yakmadaki etkiyi artıracaktır.
  • Aynı zamanda diyet boyunca yemeklerinize kekik, biberiye, zerdeçal, zencefil, soğan ve sarımsak eklemeniz, diyetin etkinliğini arttıracaktır.
  • Diyet süresinde günde 1 tane küçük maden suyu tüketilmeli, aynı zamanda 3 fincan yeşil çay tüketilmesi yağların yakılmasında etkili olacaktır ve cildin güzelleşmesine katkıda bulanacaktır.
  • 6-7 fincan ılıktan biraz daha sıcağa yakın su içilmesi, yağ yakımı için gereklidir. Aynı zamanda suya limon sıkılabilir. Özellikle aç karnına, limonlu su içilmesi; kabızlığı giderir ve metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakılmasını sağlar.
  • Roka mineral ve vitamin açısından çok zengindir. Aynı zamanda tokluk hissi vererek, rokada bulunan yardımcı enzimler yağ yakılmasına da yardımcı olmaktadır.

Basen eriten diyetler uygulanırken, diyetten diyete farklılık göstermekle birlikte, öğünler arasında 2 saatlik bir zaman dilimi olması gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz