Akupunktur İle Etkili Zayıflama

0
49
okunma
akupunktur

Kilo problemini takıntı haline getiren bireyler başta olmak üzere, hemen herkes hayatının bir döneminde çeşitli yöntemler kullanarak kilo vermeyi denemiştir. Bu durumun başarıya ulaşmasında bireyin kararlılığı ve uygulamaya karar verdiği yönteme deyim yerindeyse ne derecede sadık kaldığı belirleyici rol oynayan etkenlerin başında gelir. Bireyin kilo problemini ortadan kaldıran ve sahip olduğu fit vücut ile tüm dikkatleri üstüne toplamasını sağlayan etkili yöntemlerden biri de; akupunkturdur.

En genel ifadeyle akupunktur, derideki kilit noktaların uyarılarak beynin kontrol altına alınması işlemi olarak tanımlanabilir. Akupunkturu diğer zayıflama yöntemlerinden ayıran en temel özellik; kısa süre içerisinde sonuç verebilir bir etkiye sahip olmasıdır.

Uzmanlar tarafından uygulanan tedavi yönteminde, öncelikli olarak bireyin sırt, boyun ve kafa bölgesinde zayıflamaya yardımcı olacak akupunktur noktaları tespit edilir. Gerekli noktalar tespit edildikten sonra bu noktalar çeşitli nesneler yardımıyla uyarılır. Uyarıcı etkiyi yapan nesneler, tedaviyi gerçekleştiren uzmanın inisiyatifine bırakılmıştır. Metal iğneler kullanılabileceği gibi lazer yardımıyla da akupunktur noktalarını uyarmak mümkün olacaktır.

Akupunktur noktalarının uyarılması, beyinde beslenme alışkanlıklarını ve hormonal faaliyetleri kontrol eden bölgelerin düzenlenmesine yardımcı olur. Tedaviye başladıktan birkaç seans sonra birey, öğünlerini ve porsiyonlarını azaltmaya başlar. Buna ek olarak bazal metabolizmayı hızlandırıcı bir etki yapan akupunktur, bu sayede tüketilen besinlerin sindirimini kolaylaştırır. Son olarak beyindeki hormon faaliyetlerini düzenleyen akupunktur, bu sayede kandaki mutluluk hormonu seviyesini arttırarak bireyin kilo verme sürecini bir hayli kısaltır.

Akupunktur yöntemi kilo vermede bir hayli etkin bir yöntem olsa da tek başına başarıya ulaşması tam manasıyla mümkün değildir. Tedaviye ek olarak bireyin beslenme alışkanlıklarını ve yaşam tarzını düzenlemesi gerekir. Bu aşamada bireyin öğünlerini ve uyku saatlerini standart bir hale getirmesinin akupunktur tedavisini destekleyen iki temel faaliyet olduğunu belirtmek gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz