4 Dakikada 4 Egzersiz İle Hızlı Yağ Yakımı

0
71
okunma

Günlük hayatta fiziksel aktivitelerin azalması, vücutta yağ birikmesine neden olmaktadır. Özellikle bölgesel yağlanma, şekil bozukluğuna ve sağlığın bozulmasına neden olmaktadır. Kadınlarda en çok bel ve karın bölgesinde toplanan yağlanma, en geç eriyen bölgeler arasında sayılmaktadır. Sadece bölgesel egzersizler etkili olmamakla birlikte, öncelikle bacakların ve tüm vücudun aynı anda egzersize dahil olması gerekmektedir. Tüm vücut çalıştığında ve kaslar zorlandığında, vücut yağ yakmaya başlar. Düzenli olarak yapılan egzersizlerin dışında, beslenme düzenine de dikkat edilmesi, egzersizlerle birlikte daha etkili olmaktadır. Basit gibi görünen 4 egzersiz, kısa sürede etkili sonuçlar vermektedir. Vücudun kaslarının açılmasını sağlayarak, metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktadır. Evinizde sabah uyandığınızda sadece 4 dakikanızı ayırarak, 4 egzersiz hareketi ile güne daha enerjik başlayabilirsiniz. Düzenli olarak her gün yapıldığında, etkisini farkedebilirsiniz.

4 Egzersizle Zayıflayın

4 egzersizin özelliği, vücudun yağ yakma hızını arttırıcı, kasları baskılayıcı olmasıdır. Sağlıklı şekilde kilo vermek ve sıkı bir vücuda sahip olmak için  mutlaka egzersiz yapılmalıdır. Düzenli olarak yapılan egzersizler, kaslarınızın güçlenmesini sağladığı gibi daha fit görünmenizi sağlamaktadır.

1. Egzersiz ; ellerinizi ve ayaklarınızı yere koyarak, vücudunuzla ters V hareketi oluşturun. Bu şekilde kol ve bacaklarınız dik duracak şekilde tam olarak 1 dakika beklemeye çalışın. Bu egzersizden sonra dinlenmeden, 2. Egzersiz olan; yüz üzeri yere yatarak, kolları yanlara yüzme pozisyonuna getirerek, vücudu yukarıya kaldırmaya çalışıp, bırakın. 3. Egzersiz ; yere çömelme hareketi yaparak sonra yukarıya zıplayın. Bu hareketi 1 dakika boyunca yapmalısınız. 4. Egzersiz ; yerde şınav pozisyonunu alarak, dirsekler yerde kalça yukarıda olacak şekilde, bir dakika boyunca bu şekilde beklemelisiniz. 4 egzersizi ara vermeden ard ardına yapmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz