Etkili Göbek Eritme Yolları

0
64
okunma
göbek eritme

Fiziksel görüntü üzerinde olumsuz bir etki yaratan, fizyolojik ve kimi zamanda psikolojik sağlığı bir hayli etkileyen fazla kilolardan bir an önce kurtulmak hemen herkesin hayalidir. Teknolojinin gelişmesiyle artan tıbbi imkanlar günümüzde kilo verme noktasında bireylerin işini oldukça kolaylaştırır. Kilo verme bir diğer deyişle göbek eritme faaliyetlerini 4 adımda sınıflandırmak mümkündür.

  1. Adım: “Başlamak bitirmenin yarısıdır.” söyleyişi uyarınca bakıldığında, göbek eritme faaliyetlerinin başarıya ulaşması yolunda atılacak adımlardan belki de en önemlisi ilk yani başlangıç adımıdır. Bu adımda bireyin beslenme alışkanlıklarını ve tarzını düzenlemesi gerekir. Yağlı ve karbonhidratlı besinlerin tüketiminin sınırlandırılması, tüketimi sınırlandırılan besinlerin yerine lifli ve protein yönünden zengin besinlerin tüketilmesi gerekir. Besin tüketimi ciddi ölçüde azaltıldığı takdirde birey deyim yerindeyse kaş yapayım derken göz çıkaracak, kilo vermek isterken vücut direncini düşürecektir. Tüm bunların yanında bireyin katkı maddesi içeren besinler ve donmuş gıdalardan kesinlikle uzak durması gerektiği belirtilmelidir.
  2. Adım: Tüketilen besin gruplarında düzenlemeler yapıldıktan sonra ikinci adımda bireyin gün içerisinde tükettiği öğünleri ve porsiyonları düzenlemesi gerekir. Bu noktada uzmanların ortak görüşü; “Çok öğün, küçük porsiyon.” şeklinde ifade edilebilir. Bu adımda bireyler göbek eritmeyi kolaylaştıran bitkisel karışımlardan da yararlanabilir.
  3. Adım: Göbek eritmede üçüncü adım sıvı tüketim miktarının düzenlemesidir. Bu aşamada tavsiyede edilen bireyin bir süre asitli ve kafeinli içeceklerden uzak durması, bunların yerine su yahut bitkisel çay kullanımını tercih etmesi gerektiğidir. Günde 2.5 – 3 litre su tüketimi sindirim sistemini düzenlemesinin yanında vücuttaki toksinlerin uzaklaştırılması faaliyetine de yardımcı olur.
  4. Adım: Göbek eritme sürecinin ilk üç adımı beslenme alışkanlıkları ve tarzını düzenlemeye yöneliktir. Bunun yanında dördüncü adım ise bireyin yaşam tarzına sporu sokması ve düzenli periyotlarla spor yapmasını öngörür. Burada kastedilen spor elbette profesyonel bir spor değildir. Gün içerisinde yapılacak olan yarım saatlik tempolu yürüyüşler dahi göbek eritmeye bir hayli yardımcı olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi giriniz